Język angielski

Język angielski jest językiem nie tyle uniwersalnym, co nadal pełniącym funkcję języka nauki, sztuki i show biznesu. Przystąpienie do Unii Europejskiej, era Internetu i nieograniczone możliwości migracji ludności spowodowały, że język angielski stał się dominującym językiem XXI wieku. W dzisiejszym świecie człowiek musi znać co najmniej podstawy języka angielskiego, by zrozumieć chociażby proste przekazy reklamowe pojawiające się w telewizji czy na ulicznych plakatach. Język angielski przejawia się nie tylko w terminologii nauk ścisłych (oznaczenia miar w fizyce czy matematyce), ale opanował również życie kulturalne i społeczne. Możemy go spotkać w szkole, w mediach. Oglądając telewizję czy repertuar kin, nie sposób nie znaleźć chociażby jednej produkcji lub filmu w języku angielskim.

Przeglądając oferty pracy zamieszczone na portalach internetowych, czy też w prasie można z łatwością zauważyć, że pracodawcy coraz częściej stawiają przed potencjalnymi pracownikami warunek biegłego posługiwania się co najmniej jednym językiem obcym. Język angielski ma więc kluczowe znaczenie w szukaniu odpowiedniej dla nas pracy. Stanowi on bowiem podstawowe minimum, którego pracodawcy wymagają od kandydatów na konkretne stanowiska. Obecnie pracodawcy zainteresowani są pracownikami operującymi biegle kilkoma językami obcymi. Nie należy się dziwić dlaczego tak ogromne znaczenie przy wyborze odpowiedniego pracownika zajmuje znajomość języków obcych.

Na naukę języków obcych nigdy nie jest za późno! W naszej ofercie znajdziecie kursy dla dzieci już od 3 roku życia, dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, uczniów szkół średnich, ale także dla dorosłych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów językowych dla klientów indywidualnych, a także dla firm i instytucji!